Seminář Kaizen a standardizace (1 den)

Seminář od kaizenu na pracovišti ke kaizenu pracovních toků - Mapování toků (VSM). Kaizen a standardizace Cílová skupina: Výrobní ...

apos-ji.cz

Seminář Kaizen a standardizace (1 den)

Vyberte variantu:
3 980,90 CZK
3 980,90 CZK
Kód:80718
Cena s DPH : 3 980,90 CZK
Cena bez DPH : 3 290,00 CZK
DPH:21 %
Termín: 18. 5. 2018
přehled množstevních slev
min. odběr13 290,00/3 980,90 CZK
min. odběr42 961,00/3 582,80 CZK
Seminář od kaizenu na pracovišti ke kaizenu pracovních toků - Mapování toků (VSM).

Kaizen a standardizace

Cílová skupina:

Výrobní manažeři, konstruktéři zajišťující návrh nových konstrukčních řešení, technologové, procesní inženýři, mistři, pracovníci plánování.

Co se účastníci naučí:

Primárním cílem je naučit účastníky vidět materiálové a informační toky tak, aby se vytvářela přidaná hodnota a eliminovalo se plýtvání. Tento cíl předpokládá, že pro skutečně štíhlou výrobu a lean management je zapotřebí pochopit vzájemné vazby mezi procesy a řešení rozporů mezi spotřebou či poptávkou a produkční kapacitou. Použití mapování toku hodnot (Value Stream Mapping), je klíčem k navržení takových změn procesů, které umožní optimalizovat propustnou dobu (lead time) a vhodně nastavit systém. 

Seminář si klade za cíl naučit způsob a vést k uvažování, umožňující implementovat Value Stream Mapping do praxe, odhalit potenciální možnosti zlepšení a určit metody, které k tomu napomohou.

Program kurzu:

  • Rozdíl mezi zlepšovacími aktivitami, které se soustředí na eliminaci plýtvání, jako je kaizen, 5S, mnohdy jako izolované ostrůvky zlepšování, a výzva pro získání nadhledu v podobě mapy informačních a materiálových toků odhalující plýtvání. Mapování hodnotového toku, materiálové a informační toky spouštějící procesy, jako předpoklad hladkého průběhu pracovních toků, odpovídajícího lean principům.
  • Lean přístupy zajišťující, že nevzniká nadvýroba, pracovní toky hladce probíhají a díky nivelizaci, doplňování, kanbanu nebo limitované rozpracovanosti.
  • Mapa stávajícího stavu, mapování hodnotového toku pro dílčí výrobkové rodiny, předpoklady štíhlého hodnotového toku, nadvýroba.
  • Koncepce výrobkových rodin, princip modularity - lean design a lean production jako koncepce umožňující zeštíhlit toky. Problémy tradičního přístupu k návrhu (over the wall design), kdy konstruktér navrhne, "hodí přes zeď" technologovi, ten přehodí procesním inženýrům a teprve ve výrobě se odhalí slabiny v procesu přípravy výroby.
  • Nutnost návrhu produktu s ohledem na budoucí vyrobitelnost, návrh pro smontovatelnost (DFA) a návrh pro vyrobitelnost (DFM).
  • Mapa budoucího stavu, akční plán (agent změny, přesun know-how, podpůrná infrastruktura, podpora vedení).

Lektor:

Ing. Radovan Novotný, Ph. D.

Rozsah semináře:

Jednodenní seminář

Termín:

18. 5. 2018

11. 10. 2018

Místo konání:

Salónek Záv. stravování, Pávovská 2A, Jihlava - Bedřichov

Zajistíme Vám dle Vašich představ i firemní vzdělávání! Kontaktujte nás na info@apos-ji.cz.

Váš dotaz Seminář Kaizen a standardizace (1 den)

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
Copyright © www.apos-ji.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

Seminář Kaizen a standardizace (1 den) Seminář od kaizenu na pracovišti ke kaizenu pracovních toků - Mapování toků (VSM). Kaizen a standardizace Cílová skupina: Výrobní manažeři, konstruktéři zajišťující návrh nových konstrukčních řešení, technologové, procesní ...

© www.apos-ji.cz