Seminář Odstraňování plýtvání strojovým časem: Jak na to? (1 den)

Seminář Odstraňování plýtvání strojovým časem - Zkracování doby přípravy výroby a přestavby ve vazbě na řízení toků a 5S, ...

apos-ji.cz

Seminář Odstraňování plýtvání strojovým časem: Jak na to? (1 den)

Kód:81918
Cena s DPH : 3 980,90 CZK
Cena bez DPH : 3 290,00 CZK
DPH:21 %
přehled množstevních slev
min. odběr13 290,00/3 980,90 CZK
min. odběr42 961,00/3 582,80 CZK
Seminář Odstraňování plýtvání strojovým časem - Zkracování doby přípravy výroby a přestavby ve vazbě na řízení toků a 5S, prevence proti chybám, příprava a vedení zlepšovacích projektů.

Odstraňování plýtvání strojovým časem: Jak na to? (1 den)

Komu je seminář určen:

Manažery, mistry, technology, procesní inženýry, pracovníky údržby a další pracovníky firem, které usilují o maximálně efektivní využití strojové kapacity.

Co se účastníci naučí:

 • Potřebujete strategii pro zvýšení efektivnosti využití strojů pro upřesnění vaší strategie pro zlepšení?
 • Potřebujete se vypořádat s nedostatečnou strojovou kapacitou úzkých míst a vyzkoušet ověřené metody před investičně náročným rozšířením kapacity?
 • Myslíte si, že zkrácení přestavby a jiná opatření pro odstranění proplýtvaného strojového času by vám mohlo pomoci?
 • Musíte vyrábět ve velkých dávkách, protože přetypování trvá dlouho? Potřebujete metody a způsoby, které nasadíte ve vaší organizaci?
 • Chcete přesvědčit své spolupracovníky o významu rychlé přestavby a přechodu na jinou výrobu?

Program kurzu:

 • Čas proplýtvaný díky šesti velkým ztrátám představující proplýtvanou kapacitu stroje.
 • Přístupy pro snížení nákladů, které stojí firmu peníze a také ztrátu produkce: vyhodnocování efektovnosti využití stroje (OEE), rychlá přestavba (SMED).
 • Šest velkých ztrát strojového času a jejich prevence: OEE, 5x proč, PDCA pro minimalizace šesti velkých ztrát strojového času (plán, disciplinované uplatnění pozměněných standardů, celkové vyhodnocení funkčnosti standardů, aktualizace standardů).
 • Redukce času přetypování znamenající značnou úsporu výrobních nákladů a v případě úzkých míst také zvýšení celkové výrobní kapacity.
 • Zkrácení doby přípravy a přetypování, snižování velikosti dávek a minimalizace plýtvání z nadvýroby, defektů, pohybů, transportu a zásob.
 • Princip zkrácení cyklového času rozdělením činností vnitřní a činnosti vnější. Určování činností, které lze předpřipravit, kontrolní seznam přetypování ("kuchařka s receptem").
 • Role standardizace: plýtvání v případech, kdy každý provádí přetypování sjednoceným, standardizovaným a tím nejvýhodnějším způsobem. Dohoda více pracovníků z různých směn na standardním postupu přestavby.
 • Mezifunkční tým a podpůrné metody jako je brainstorming řešení, špagetový diagram, videozáznam a časová studie.
 • Role časové studie a videozáznamu pro odhalování plýtvání při přetypování (chybějící nástoje a pomůcky, hledání, chůze, čekání, chybějící standardy, seřizování, nastavování polohy a nedostatečné plánování, například čekání na uvolnění přetypovaného stroje do výroby).

Lektor:

Ing. Radovan Novotný, Ph. D.

Rozsah semináře:

Jednodenní seminář

Termín:

dle dohody

Místo konání:

dle dohody

Zajistíme Vám dle Vašich představ i firemní vzdělávání! Kontaktujte nás na info@apos-ji.cz.

Váš dotaz Seminář Odstraňování plýtvání strojovým časem: Jak na to? (1 den)

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
Copyright © www.apos-ji.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

Seminář Odstraňování plýtvání strojovým časem: Jak na to? (1 den) Seminář Odstraňování plýtvání strojovým časem - Zkracování doby přípravy výroby a přestavby ve vazbě na řízení toků a 5S, prevence proti chybám, příprava a vedení zlepšovacích projektů. ...

© www.apos-ji.cz