Seminář 5S a produktivní pracoviště: Jak řídit podle standardů? (1 den)

Seminář 5S – základ vizuálního řízení, implementace. Chcete podpořit zapojení a přesvědčení pracovníků v rámci jejich zapojení do ...

apos-ji.cz

Seminář 5S a produktivní pracoviště: Jak řídit podle standardů? (1 den)

Vyberte variantu:
3 980,90 CZK
3 980,90 CZK
Kód:80418
Cena s DPH : 3 980,90 CZK
Cena bez DPH : 3 290,00 CZK
DPH:21 %
Termín: 17. 5. 2018
přehled množstevních slev
min. odběr13 290,00/3 980,90 CZK
min. odběr42 961,00/3 582,80 CZK
Seminář 5S – základ vizuálního řízení, implementace. Chcete podpořit zapojení a přesvědčení pracovníků v rámci jejich zapojení do 5S?

5S a produktivní pracoviště: Jak řídit podle standardů? (1 den)

Komu je seminář 5S určen:

Manažerům, mistrům, technologům, procesním inženýrům i řadovým zaměstnancům.

Cíle:  

  • Seznámit se s kroky a postupy vytvoření produktivního pracoviště.
  • Inspirovat účastníky o významu 5S na jejich pracovišti, organizaci nebo firmě.
  • Motivovat účastníky k přijetí 5S postupů.
  • Vést účastníky k vytvoření představy, jak provádět a sledovat provádění jednotlivých kroků 5S.
  • Šířit povědomí o metodě 5S jako prvním kroku ke štíhlé výrobě a uplatnění lean managementu.
  • Seminář se zaměřuje na získání manažerů, mistrů i personálu pro systematické uplatňování osvědčených myšlenek v každodenní praxi.
  • Dobré hospodaření na pracovišti přispívá ke zvýšení produktivity práce, minimalizaci nákladů vyplývající z minimalizace plýtvání a odstranění ztrátových časů při hledání potřebného, odstranění zbytečných pohybů, minimalizace zásob, atd..

Program semináře 5S:

Přehled kroků 5S: sortování a organizovanost, stanovení umístění, systematizace udržování pořádku, standardizace a vedení k sebedisciplíně.

Uplatnění 5S na pracovišti: prvotní kroky, šíření povědomí a informační kampaň, získávání podpory spolupracovníků i vedení.

První pilíř - Seiri: sortování a organizace, která odpovídá principu JIT - pouze co je potřeba, v množství, které je potřebné a jen když je to potřebné. Prioritizace, může být použito, nemůže být použiti, nepravděpodobné, že bude použito (nástroje, pomůcky, uličky, pracovní oblasti, stěny a nástěnky. Organizační metody zohledňující četnost použití: příruční sklady, odstranění, sklady "červených" položek, skladování v místě použití a doplňování.

Pilíř druhý - Seiton: Stanovení umístění a uspořádanost odpovídající četnosti použití, takové, že každý vidí, kde je to umístěno a ten kdo to použije to rychle vrátí zpět na své místo a v případě nedisciplinovaného použití je zviditelněn nežádoucí stav. V oblasti zásob a rozpracovanosti snaha o limitování, vizualizace a doplňování. Odstraňování plýtvání při hledání, při vyzvednutí nebo navrácení zpět na určené místo. Kroky pro zlepšení a odstranění plýtvání - před zlepšením, po zlepšení a role fotodokumentace. Zaměření v oblasti prostoru, produktů, zásob a strojů či zařízení.

Pilíř třetí - Seiso: Systematizace udržování úklidu, související vizualizace, "kuchařky" úklidu a úklidová desatera. Denní úklid a jeho nutné kroky, inspekce a udržování úklidu.

Pilíř čtvrtý - Seiketsu: Standardizovaný úklid, způsoby dosažení toho, aby se sortování a organizovanost, stanovení umístění a systematizace udržování staly návykem a běžnou součástí chodu firmy.

Pilíř pátý - Shitsuke: Vedení k sebedisciplíně, čtyři předpoklady pro disciplinované uplatňování standardů, metody vizualizace podporující disciplínu, posilování disciplíny napříč firmou, podpůrné nástroje.
Role vedení, role mistrů, technologů, procesních inženýrů i dalších spolupracovníků ve vztahu k 5S.
Ukázky praktické realizace 5S, případové studie.

Účastník získá kontrolní seznam a hodnotící otázky pro jednotlivé kroky dosažení vizualizovaného produktivního pracoviště.

Součástí semináře je ukázka používaných materiálů  5S.

Lektor:

Ing. Radovan Novotný, Ph. D.

Rozsah:

Jednodenní seminář

Termín:

17. 5. 2018

8. 11. 2018

Místo konání:

Salónek Záv. stravování, Pávovská 2A, Jihlava - Bedřichov

Zajistíme Vám dle Vašich představ i firemní vzdělávání! Kontaktujte nás na info@apos-ji.cz.

Váš dotaz Seminář 5S a produktivní pracoviště: Jak řídit podle standardů? (1 den)

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
Copyright © www.apos-ji.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

Seminář 5S a produktivní pracoviště: Jak řídit podle standardů? (1 den) Seminář 5S – základ vizuálního řízení, implementace. Chcete podpořit zapojení a přesvědčení pracovníků v rámci jejich zapojení do 5S? 5S a produktivní pracoviště: Jak řídit podle standardů? (1 ...

© www.apos-ji.cz